Genel ÖzelliklerÇünkü akciğerlerimiz dış ortama devamlı açık bir organımız olup, sağlıklı bir insanın akciğerlerine bir günde yaklaşık 10,000 litre hava girip çıkmaktadır. Böylece dış ortamda bulunan ve havayı kirleten, birçok hastalıklara yol açabilen, değişik zarar verici maddeler her gün akciğerlerimize girmekte ve yine bir kısmımızın solunum yollarında mevcut olan ve başkalarını hastalandırma ihtimali olan değişik mikroorganizmalar da dış ortama verilmektedir. Dış ortam hava kirliliğinin insan sağlığı üzerine etkileri uzun yıllardan beri ortaya konmuş olmasına rağmen, iç ortam (ev içi, ofis içi) hava kirliliğinin önemi son yıllara kadar anlaşılamamıştır. Ev içinde sigara içilmesi, yemek yapılması, rutubet, ev hayvanlarının beslenmesi, ev tozu akarları, haşarat, ev eşyaları, temizlikte kullanılan kimyasal maddeler, radon gibi değişik iç ortam kirliliğine yol açan faktörlerin yanı sıra, havada bulunan bakteri, virüs, küf ve mantar gibi mikroorganizmaların kapalı ortamlarda insanlar için yarattığı tehlike ve tüberküloz, zatürre, grip gibi enfeksiyonların kişiden kişiye bulaşma riski iç ortamları tehlikeli kılmaktadır.

BIOZONE AirCare serisi hava-yüzey temizleme ve dezenfeksiyon cihazları  etkin bir temizlik sağlar. Alerjisi, astımı, sinüziti olan hastalarda şikayetlerin ortaya çıkmasını da engelleme yönünde koruyucu rol oynar.

BIOZONE AirCare serisi sigara dumanı içerisinde mevcut olan 4000'e yakın maddeyi temizleyerek sigara içilen ortamda bulunan kişilerin zarar görmesini engeller.

BIOZONE AirCare serisi ortamda bulunan toksik gazları, kokuları tam olarak elimine eder.

BIOZONE AirCare serisi havada bulunan küflerin, mantarların yol açtığı değişik rahatsızlıkları önlemeye yardımcı  olur.

BIOZONE AirCare serisi havada asılı bulunan kirleticileri temizleyerek şarbon, lejyonella gibi hastalıkların gelişmesini engellediği gibi tüberküloz, zatürre, grip, nezle gibi hava yolu ile bulaşan hastalıkları insanların birbirine bulaştırmasını engeller.

BIOZONE AirCare serisi insanlardan, hayvanlardan, temizlik gayesi ile kullanılan kimyasal maddelerden, boyalardan, mobilyalardan, halılardan, yemeklerden, rutubetten kaynaklanan kötü kokuların giderilmesinde de çok etkilidir.

BIOZONE AirCare serisi işyerlerinde mevcut olan boya, cila, kimyasal maddeler, buharlar, metal toz ve buharlar, tekstil tozları, asbest gibi tehlikeli maddelerin insanlara zarar vermesini engeller, buharların oluşturduğu keskin kokuların giderilmesinde önemli rol oynar. Hastaneler, Klinikler, Doktor ve Diş Hekimi muayenehanelerinde hem hastaların diğer hastalardan mikrop kapma ihtimalini azaltmak hem de hekim ve diğer yardımcı sağlık personelini hastalardan geçebilecek enfeksiyonlara karşı koruyabilmek amacıyla rahatlıkla kullanılabilir. Bütün bu nedenlerden dolayı, dört ayrı temizleme yöntemini bünyesinde barındırarak etkinliği son derece arttırılmış ve benzersiz BIOZONE AirCare serisi hava & yüzey temizleme  cihazı havada bulunan zararlı etkenlerden sizi kusursuz bir biçimde korur.

Hava & yüzey temizlemek için BIOZONE Scientific ultraviyole ışık dalgaları, hidroksi radikalleri, aktif oksijen ve foto iyonizasyon gibi dört metodu birleştiren bir teknoloji geliştirmiştir. Pure wave adı verilen bu teknolojiyi önemli ve eşsiz hale getiren unsur dört etkili hava temizleme yöntemini bünyesinde birleştirerek maksimum yararı sağlamasıdır. Bu özelliklere sahip başka bir hava temizleme cihazı olmaması nedeniyle BIOZONE AirCare serisi hava & yüzey temizleme cihazı rakiplerine çok büyük üstünlük sağlamaktadır. BIOZONE 'un 4 temizleme ve dezenfeksiyon yöntemi:

 1) Hidroksi Radikalleri : Havadaki değişik kirletici unsurları ozondan bile daha etkili olarak temizler. Bakterileri, virüsleri, mantarları (küf gibi)  ve diğer organik polutanları (toz bile organik maddeden oluşmuştur) oksidize ederek etkisiz hale getirir.

2) Ozon : Hidroksi radikallerinin oluşumunun kolaylaşmasının yanı sıra kokuların, bakteri, küf, kimyasal ve diğer polutanların oksidize olmasını sağlar.

3) Negatif  İyonlar : Toz,  polen, sigara dumanı gibi partikülleri havadan uzaklaştırır. FDA (Food Drug Administration -Amerika Birleşik Devletleri 'nde ilaç ve tıbbi alet ruhsatı veren kuruluş) tarafından alerjiden korunma konusunda onay almıştır.

4) Ultraviyole Işınlar (UV) : Küf mantarları, virüs ve bakteriler üzerine en etkili  sistemlerden biridir.

Pure wave teknolojisi ozon oluşturmak ve seviyelerinin kontrolü için patentli bir ultraviyole lamba kullanarak fotolik ozon oluşturur. FDA, şu ana kadar yapılan klinik çalışmaları baz alarak devamlı temasda 0.05 ppm üzeri ozon seviyelerini sağlık açısından zararların    başladığı seviye olarak kabul etmiştir. Osha ise, 0.1 ppm ozona 8 saat veya daha fazla temasın zararlı olduğunu kabul etmiştir. Biozone Scientific ise güvenilir ozon seviyelerini garanti altına almak için SafeZone yöntemini geliştirmiştir.Bu sistem elektronik devreler veya ucuz sensörlere bağımlı olarak çalışan bir sistem değildir.Ultraviyole radyasyon, atom dissosiyasyonu, quantum ürünleri ve birim geometrinin optimizasyonu  gibi bilimsel yöntemleri birleştiren bir yöntemdir. Pratik olarak anlatmak gerekirse ortamdaki ozon seviyeleri yükseldiği zaman cihaz otomatik olarak dış ortama verdiği ozon miktarını azaltarak ayarlama yapmaktadır. Böylece Biozone hava temizleme ve dezenfeksiyon cihazları ozonun tüm olumlu, etkili, güçlü özelliklerini sergilemesini sağlarken bir yandan da ortamda ozonun aşırı  yükselmesi ile ilgili problemleri engellemektedir. Eğer bir parka, ormana gidip temiz hava solumak çok hoşunuza gidiyorsa SafeZone metodunun sonuçlarını da çok seveceksiniz.

 

https://www.instagram.com/biozoneturkiye/ hesabımızdan bizi takip edebilir, https://havatemizle.com.tr/ linkinden kredi kartı ile sipariş verebilir, özel indirim ve sürpriz hediye fırsatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Beni Arayın