Benzerlerinden Farkı


 • HEPA filtreli hava temizleyiciler sadece 0.3 mikron büyüklüğüne kadar olan kirleticileri efektif olarak temizleyebilir. Ancak havadaki partiküllerin %80’i 0.1 mikrondan küçüktür. Bu yüzden HEPA filtreli cihazlar duman, buhar, virüsler, ev tozu akarlarının büyük bir kısmı, bakteri, küf, mantar sporlarının büyük bir kısmı ve sigara dumanının büyük bir kısmını etkisiz hale getiremez. Buna karşılık Biozone Aircare serisi hava & yüzey temizleme cihazları 0.01 mikron küçüklüğünde olan kirleticileri bile temizler.
 • Büyük HEPA filtreli cihazlarda bile sadece cihazın bulunduğu odada çoğunlukla da cihazın etrafında etki sağlamak mümkündür. Çünkü bu cihazlarda hava mutlak surette cihazın filtresinden geçmek zorundadır. Buna karşılık Biozone Aircare serisi cihazlarda çok büyük ve pahalı HEPA filtreli cihazlarla mukayese edilebilir şekilde çok geniş alanlarda temizlik sağlamak mümkündür. Bu da bu cihazların içerisinde gerçekleşen temizleme işleminin yanı sıra elektronik olarak doğal temizleme ajanlarının (negatif iyonlar, aktif oksijen) ortama yayılması yoluyla gerçekleşmektedir. Biozone Aircare serisi cihazlarda mevcut olan hızı ayarlanabilir güçlü FAN sistemi, hem fazla miktarda havanın cihazın içerisine alınmasını hem de dış ortama hızlı bir şekilde havanın verilmesini sağlayarak temizlik işleminin yaygın alanlara taşınmasını sağlar. Ayrıca dış ortama verilen negatif iyon ve aktif oksijenin hareket etmesi için çok az bir hava akımına ihtiyacı vardır. Bunun yanı sıra negatif iyon ve aktif oksijen odadan odaya havadaki diğer elementlerle elektriksel aktiviteye girmek yoluyla da hareket ederler. Bütün bu özellikler etkinin yaygın olmasını sağlar.
 • HEPA filtreli cihazlarda özelliğine göre 1-3 filtrenin yaklaşık 3 ayda bir değişmesi gerekmektedir. Bu da her 3 ayda bir birkaç yüz dolarlara varan maliyetler getirmektedir. Biozone Aircare serisi cihazlarda ise arada UV lambanın silinmesi bakım açısından yeterli olmakta, 10000 saat sonra (sürekli çalıştırılsa bile yaklaşık 1.5 sene) lambanın değiştirilmesi yeterlidir.
 • Biozone Aircare serisi cihazların diğer bir avantajı ise voltaj ister 120 ister 220 veya 240 olsun bir AC/DC adaptörle çalışıyor olmasıdır. HEPA filtreli cihazlar Biozone Aircare serisi cihazlara göre yaklaşık 2-6 misli fazla elektrik yakmaktadır.
 • HEPA  filtreli cihazların bazıları ilk satış fiyatı göz önüne alındığında daha ucuz olabilir. Ancak işlev üstünlüğü, bakım ve elektrik masrafları ve  kapsanan alan göz önüne alındığında Biozone Aircare serisi cihazlar çok daha ekonomik kalmaktadır.

 • Diğer cihazlar ozon oluşturmak için cam tabaklar kullanır. Yan ürün olarak zararlı nitrojen oksidler oluştururken Biozone Aircare serisi cihazlarda fotoiyonizasyon yöntemi kullanılır ve NO2 oluşmaz.
 • Diğer cihazlarda cam tabakların ve filtrelerin sık sık temizlenmesi ve sık değiştirilmesi gereklidir. Buna karşılık Biozone Aircare serisi cihazlarda zaman zaman UV lambanın tozunun alınması ve 10000 saat gibi uzun bir süre kullandıktan sonra UV lambanın değiştirilmesi gerekmektedir.
 • Diğer cihazların birçoğunda ozon oluşumunun yan ürünü olarak negatif iyonlar oluştuğu için cm3 de 1000 civarında iyon oluşmaktadır. Buna karşılık bu rakam Biozone Aircare serisi cihazlarda 4000-7000 dir.
 • Diğer cihazların birçoğunda güvenilir ozon seviyelerini sağlayacak bir sistem yoktur. Bazıları bunu garanti altına almak için basit bir sensör kullanmıştır. Ama bu yeterli değildir ve bu sistemlerin çoğunda odanın belli yerlerinde yüksek seviyelerde birikim olabilmektedir. Biozone Aircare serisi cihazlarda ise FDA önerileri paralelinde güvenilir, sabit ve homojen yayılım gösteren bir ozon üretimi vardır.
 • Birçok cihaz büyük alanları kapsadığını iddia ettiği halde statik hava akımı ile çalıştığı için cihazın bulunduğu ortamda fazla miktarda diğer kısımlarda çok az oranda ozon bulunmaktadır. Buna karşılık, Biozone Aircare serisi cihazlar ekstra fan sistemi ve konveksiyon sistemi ile hem fazla miktarda havayı çekerek temizler hem de  temizleme ajanlarını uzak kısımlara ulaştırır.                                                                                                                                                                                                                     

                                                                                                   

Biozone AirCare PR05 Model -    50 m2'ye kadar olan mekanlar için
Biozone AirCare PR10 Model -  100 m2'ye kadar olan mekanlar için
Biozone AirCare PR20 Model -  200 m2'ye kadar olan mekanlar için
Biozone AirCare PR30 Model -  300 m2'ye kadar olan mekanlar için      
                                                                       

 • Eşsiz Patentli Teknoloji
 • Uzaktan Kumanda
 • 3 Kademeli Ultra Sessiz Fan   
 • 4 Ayrı Zamanlama Ayarı
          (Sürekli-2 saat-4 saat-8 saat)       
 • Gece Modu

Biozone AirCare PR05 Model                                                                                                                                       

Biozone AirCare PR10 Model                                                                                             

Biozone AirCare PR20 Model                                                                                                                          

Biozone AirCare PR30 Model 

                                                                                                      WhatsApp Satış & Destek Hattı                

                                                                                                                  0535 715 26 86    

                                                                                               Kredi Kartı ile Güvenli Ödeme Seçeneği                                                                                                       

                                                                                              Hem de KARGO BİZDEN!      

     

https://www.instagram.com/biozoneturkiye/  hesabımızdan bizi takip edebilir,  https://havatemizle.com.tr/  linkinden kredi kartı ile sipariş verebilir, özel indirim ve sürpriz hediye fırsatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Beni Arayın